Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsnätsentreprenör Motala kommun.
Referensnummer: UH-2016-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för utförande av arbeten på Motala kommuns stadsnät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 32400000 Nät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen