See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygienuppföljning Livsmedel - Hälsingland
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hygienuppföljning inom livsmedel för kommunerna Bollnäs, Söderhamn, Ovanåker, Ljusdal, Hudiksvall, Nordanstig.
Intern identifierare: 15944
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85142300 Hygientjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bollnäs kommun
Beskrivning: Enheter inom Bollnäs kommun
Intern identifierare: Bollnäs kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Enheter inom Hudiksvalls kommun
Intern identifierare: Hudiksvalls kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ljusdals kommun
Beskrivning: Enheter inom Ljusdals kommun
Intern identifierare: Ljusdals kommun
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Nordanstigs kommun
Beskrivning: Enheter inom Nordanstigs kommun
Intern identifierare: Nordanstigs kommun
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ovanåkers kommun
Beskrivning: Enheter inom Ovanåkers kommun
Intern identifierare: Ovanåkers kommun
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Söderhamns kommun
Beskrivning: Enheter inom Söderhamns kommun
Intern identifierare: Söderhamns kommun