See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kundanpassade set SLL593
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar kundanpassade set till operationsavdelningar innom Region Stockholm och Region Gotland. Upphandlingen omfattar följande delområden: Delområde 1 Öron & Käk Delområde 2 Ortopedi & Hand Delområde 3 Neurokirurgen & Neurokirurgiska barn Delområde 4 Kärl Delområde 5 Thorax Delområde 6 Laparoskopi Delområde 7 ERCP Delområde 8 Allmän Kirurg Delområde 9 Bröstset Delområde 10 Plastik Delområde 11 Gyn Delområde 12 Urologi Delområde 13 Barn ECMO Delområde 14 Robotkirurgi Delområde 15 Transplantation Delområde 16 Pacemaker, Subcutan venport Delområde 17 Dentalset Delområde 18 Ögon set Delområde 19 Övriga set
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121099:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar