460448-2018 - ÄndringSverige-Luleå: IT-tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Konsulttjänster
Referensnummer: UPP 2018-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Tullverkets behov av nytt IT-konsultramavtal i huvudsak för leverans till Tullverkets IT-avdelning i Luleå.