46047-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrollansvarig enligt Plan- och bygglagen.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser kontrollansvarig enligt Plan- och bygglagen. Uppdragen avser byggprojekt för såväl nybyggnationer som ROT-arbeten. De kontrollansvariga ska vara certifierade för behörighetsnivå K.