Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult/arkitekt för projektering av skola II
Referensnummer: 19/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att sluta avtal med generalkonsult/arkitekt som själv ansvarar för utförande av arkitektuppdraget och som i projektet utöver detta tillhandahåller och samordnar erforderliga discipliner av tekniska konsulter, anställda eller kontrakterade. Utvärdering enbart av kvalitet. Påskyndat förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen