See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialiserad slutenvård för respiratorisk funktionsnedsättning
Beskrivning: Avtalet utgör leverans av vårdtjänster till remitterade patienter från Karolinska inom Specialiserad slutenvård för respiratorisk funktionsnedsättning där Leverantören har ett helhetsansvar under avtalsperioden för vårdtjänsten.
Föregående meddelande: 010669-2023
Intern identifierare: K 2023-4243
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Vårdtjänsten innefattar patienter med respiratorisk funktionsnedsättning som vårdas på intensivvårdsenhet eller specialiserad vårdenhet och som är i behov av andningsstöd och/eller rehabilitering samt planeras kunna komma hem eller flyttas till annan vårdinrättning. Patienten kan ha multiorganfunktionsnedsättning, men har stabila vitalfunktioner och fodrar ej den högspecialiserade sjukhusets resurser.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MTU/MTP (5)
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Generella krav (2)