Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Scada-integrationer
Referensnummer: UC-2019-353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande behov av integreringsarbete, löpande underhåll och utvecklingsarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961200 SCADA eller motsvarande system, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen