460565-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Dynamiskt inköpssystem vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem vinterväghållning
BeskrivningDynamiskt inköpssystem avseende vinterväghållning, exempelvis snöröjning.
Intern identifierareGATU.2024.573
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelVinterväghållning - DIS