460698-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Fältpaket 2026–2027, brolägen väg, Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFältpaket 2026–2027, brolägen väg, Norrbotten
BeskrivningUppdraget omfattar fältarbeten (geoteknisk undersökning, inmätning och miljöprovtagning) för brolägen i Norrbotten.
Intern identifierareKOM-420622
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFältpaket 2026–2027, brolägen väg, Norrbotten