Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhets- och dokumentskåp och övriga säkerhetsförvaringsprodukter
Referensnummer: 540/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetsskåp för förvaring med laddning av bärbara datorer/surfplattor, säkerhetsskåp för dokument, skåp för nycklar eller datamedia, brandskyddande arkivskåp, skåp för brandfarliga vätskor och gas, medicinskåp samt andra dokument- och
säkerhetsskåp som staden kan tänkas behöva.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 39132100 Dokumentskåp, 39141300 Förvaringsskåp, 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen