Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Elnät, fjärrvärme, vatten och avlopp, bredband och renhållning
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundinformationssystem
Referensnummer: Dnr 2018-219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvika Teknik AB avser att upphandla kundinformationssystem. Upphandlingen avser Systemstöd levererat som driftstjänst inklusive leverans-, support-, och underhållsavtal samt tjänster för installation, konvertering, parametersättning, utbildning, driftsättning och förvaltning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen