2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av Mobil Isbana
Beskrivning: Ystad kommun bjuder in intresserade leverantörer att delta i upphandlingsförfarandet avseende en mobil isbana.
Intern identifierare: 26-204
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
Ytterligare klassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 45212211 Byggnation av skridskobana
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000