2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal likspänningssystem
Beskrivning: Ramavtal för att täcka LFVs behov av nya kraftsystem för likspänning och spänningsomvandling i syfte att modernisera kraftförsörjning till diverse flygledningssystem. LFV:s anläggningsplatser är geografiskt spridda från Malmö i söder till Kiruna i norr och utrustningarna som ska betjänas har olika krav på systemspänning för att kunna fungera.
Intern identifierare: Ä-2024-022385
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000