See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larm och bevakningstjänster
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande larm och bevakningstjänster.
Intern identifierare: KS/2025:397
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU), 19 kap.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000