Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Gynekologiska specialprodukter inklusive preventivmedel, samt apparatbundna förbrukningsartiklar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33641400 Preventivmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kategoriledaren Hanna Tapper önskar att komma i kontakt med nya och gamla leverantörer som är intresserade av att diskutera befintligt utkast till artikelspecifikation.