460992-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons 2. Miljökrav samt sociala och etiska krav
Referensnummer: VF2020-00036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsanonns 2. Miljökrav samt sociala och etiska krav
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
VF2020-00036
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar, 33141113 Bandage
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen