461042-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Defibrillator
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer
Referensnummer: RD20/03507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Manuella och halvautomatiska defibrillatorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Manuella defibrillatorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Halvautomatiska defibrillatorer
Del nr: 2