Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till upphandling:
Karolinska Institutet (KI) inbjuder Er att inkomma med anbud i rubricerade upphandling, med omfattning och villkor som beskrivs i detta upphandlingsdokument och med tillhörande bilagor. Upphandlingsdokumentet är uppdelat i följande avsnitt:
2. Administrativa föreskrifter,
5. Avtalsvillkor.
Om Karolinska Institutet:
Karolinska Institutet är ett av världens ledande medicinska universitet med visionen att på ett avgörande sätt bidra till att förbättra människors hälsa. I Sverige står Karolinska Institutet för den enskilt största andelen medicinsk akademisk forskning och har det största utbudet av medicinska utbildningar. Varje år utser Nobelförsamlingen vid Karolinska Institutet mottagare av Nobelpriset i fysiologi eller medicin.
För mer information, vänligen se ki.se
Upphandlingens omfattning:
Denna upphandling avser att tilldela ett kontrakt till en leverantör för levereras av 10 mobila burbydesstationer (MB) med en större arbetsyta (MB2) och 67 stycken med normalstor arbetsyta (MB1) samt tillhörande utrustning till Karolinska Institutet, KI.
Upphandlande myndighet,
Karolinska Institutet, KI,
SE-171 77 Stockholm,
Org. nr: 202100-2973.