461247-2021 - ÄndringSverige-Södertälje: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1120 Leverantör för minskat matsvinn
Referensnummer: 21/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska verka för att minska matsvinnet hos alla producenter. Avser varor inom livsmedelssektorn.