See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Recipientkontrollprogram för Rönneåns avrinningsområde
Beskrivning: Kontroll av ytvatten inom Rönneåns avrinnings-område bedrivs i regi av Rönneåkommittén för Rönneå nedanför Ringsjöarnas vattensystem, och av Ringsjöns vattenråd för Ringsjöarnas vattensystem. Undersökningsprogrammet omfattar bland annat vattenkemi, hydrologiska mätningar, metaller, elfiske, bottenfauna, plankton, påväxtalger och vattenväxter i sjöar. Denna upphandling ingår i ett samarbete mellan Rönneåkommittén och Ringsjöns vattenråd. Rönneåkommittén ansvarar för den formella upphandlingen.
Föregående meddelande: 614481-2019
Intern identifierare: 19/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Recipientkontrollprogram för Rönneåns avrinningso.