Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsultuppdrag Håsta 12:2 Om och tillbyggnad av Håsta Äldreboende Håsta Säbo Hudiksvall kommun
Referensnummer: 7857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215214 Byggnation av hem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandling av generalkonsult för projektering av om- och tillbyggnad av Håsta Äldreboende, Håsta Säbo.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215214 Byggnation av hem, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen