46131-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Natronlut
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNatronlut
BeskrivningSuccessiva leveranser av natronlut 50 % i tankbil till Renovas anläggningar i Sävenäs, von Utfallsgatan 29, Sävenäs, 415 05 Göteborg samt natronlut 45 % i tankbil till Renovas anläggning i Fläskebo/Landvetter, Mediavägen 3, 438 91 Landvetter.
Intern identifierare0570/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNatronlut