461313-2019 - ResultatSverige-HÖÖR: Ut- och tillbyggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny- om- & tillbyggnation förskola/skola, Sätofta 18:54
Referensnummer: 19/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ny-, om- & tillbyggnation av förskola, skola, tillagningskök, matsal, musiksal och omklädningsrum.
Nyproduktionen ska färdigställas etappvis så att ombyggnation i befintliga lokaler kan pågå parallellt med nyproduktionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45212422 Byggnation av matsal, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen