461334-2019 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Paradiset, Nybyggnad av simhall
Referensnummer: 120656-04 (19-014)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar en totalentreprenad avseende nybyggnation av simhall.