Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request for information) - Produktionstjänster
Referensnummer: 10349/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska institutet vänder sig mot omvärlden via en mängd digitala plattformar och kanaler, varför denna Request for information (RFI) inför en kommande upphandling av produktionstjänster för SI genomförs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341400 Reklamkampanjer, 92100000 Film- och videotjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen