461393-2019 - PlaneringSverige-KRISTIANSTAD: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till leverantörspresentation blodgrupperingsinstrument
Referensnummer: KI190152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Orientering inför en eventuell upphandling av 3+1 instrument innefattande
— Medelstor instrumentkapacitet
— Utbud av analyser
— Provhantering
— Reagensbehov
— Avfallshantering (inklusive kemikalier)
— Mjukvaror
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33696100 Blodgruppsreagenser, 38434520 Apparater för analys av blod
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Orientering inför upphandling som kan komma att omfatta 3+1 instrument innefattande:
— Medelstor instrumentskapacitet