Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksinredning/Fönster/dörrar
Referensnummer: 051-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221100 Fönster
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun genomför en upphandling av köksinredning, fönster och dörrar. Anbud kan lämnas för ett, flera eller alla av nedanstående angivna anbudsområden. Anbudsområde 1: Köksinredning, Anbudsområde 2: Fönster, Anbudsområde 3: Dörrar. Anbud kan komma att antas helt eller delvis.Upphandlingen kommer att leda till ett ramavtal för respektive anbudsområde. Inköp med uppskattat värde mellan 1 – 30000 kronor avropas hos Leverantör R1. Inköp med uppskattat värde över 30000 kronor avropas med förnyad konkurrensutsättning hos Leverantör R1, R2 och R3 för det fall tillräckligt många kvalificerade anbud inkommer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utvärdering Köksinredning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221100 Fönster, 44221200 Dörrar, 39141100 Skåp och hyllor, 39141200 Bänkskivor, 39141000 Köksmöbler, 39141300 Förvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utvärdering fönster
Del nr: 2
Utvärdering Dörrar
Del nr: 3