461434-2017 - ÄndringSverige-Johanneshov: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial 18-123.
Referensnummer: 18-123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggmaterial 18-123: Upphandlingen avser ramavtal byggmaterial för HBVs medlemmar (kommunala bostadsbolag). Ramavtalet kommer att vara uppdelat i Sveriges 21 län där varje län utvärderas, tilldelas och rangordnas var för sig. Avtalsstart planeras till 1.3.2018 med en avtalstid på 2 år med möjlighet för HBV till en eller flera förlängningar på maximalt 2 år.