Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av träavfall
Referensnummer: 2018-0042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att årligen omhänderta och avsätta ca 6000 ton träavfall som tas omhand och lagras på Hovgårdens avfallsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 150 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03416000 Träavfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen