461492-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av personal - Kontorstjänster
Referensnummer: 299/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och leverera bemanningskonsulter inom kontorstjänster till Göteborgs Stad med en uppskattad omsättning på 200 000 000 SEK under avtalsperioden? Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling avseende inhyrning av personal inom kontorstjänster.
Upphandlingen är indelad i tre delområden och ni kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden:
- Ekonomi
- Personal/HR
- Administration
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i upphandlingsdokumentet!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79500000 Kontorshjälp, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen