4615-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Kranar och ventiler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-material
Referensnummer: KSN-2017-4373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42131000 Kranar och ventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar VVS-material för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 28 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42131000 Kranar och ventiler, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem, 44162100 Rörledningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen