46158-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Klottersanering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Klottersanering, klotterskydd och där tillhörande tjänster
Referensnummer: 2.4.2-455/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för klottersanering för fastighetskontoret Stockholms stad. Uppdraget omfattar även klotterskydd samt kan komma att innefatta annan rengöringssanering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen