Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll elkraftanläggningar
Referensnummer: TFN/2022:481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknik- och fastighetsförvaltningen, Karlstads kommun, söker en seriös och etablerad leverantör att utföra förebyggande underhåll, ändrings- och tilläggsarbeten samt avhjälpande underhåll på förvaltningens elkraftanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalets löptid är (förutsatt att förlängningsoptioner nyttjas) på fyra år och avtalet beräknas vara värt någonstans mellan 2 och 3 miljoner kronor.