461599-2026 - Resultat
Sverige – Byggnation av kontorsbyggnad – Tillbyggnad Citynätet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTillbyggnad Citynätet
BeskrivningCitynätet i Nässjö AB avser att utöka sin kontorsyta i befintlig kontorslokal. Arbetet avser tillbyggnad av befintlig kontorslokal. Totalentreprenaden omfattar komplett projektering och utförande, fullt färdigt och väl fungerade objekt enligt förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTillbyggnad kontor Citynätet