Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektkonsult för ESF-projekt.
Referensnummer: KS 2017-703
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aneby kommun genomför en upphandling av ramavtal avseende konsulter med erfarenhet av ESF-projekt för kommunens eventuella framtida behov.
Helt/delat anbud:
Anbudsgivaren ska lämna anbud på upphandlingen i sin helhet, möjlighet till uppdelning finns ej i denna upphandling.
Upphandlande myndighet:
Aneby kommun org.nr: 212000-0498.
Avtalsperiod:
Tidigaste start den 1.2.2018 och har en löptid på två (2) år med möjlighet till förlängning med ytterligare två (2) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen