461653-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Diverse livsmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylvaruprodukter
Referensnummer: DU-UPP18-0095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på Kylvaruprodukter i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten avseende livsmedel till kök i Region Sörmland, Region Västmanland och Region Uppsala (Akademiska sjukhuset i Uppsala).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal på Kylvaruprodukter i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten avseende livsmedel till kök i Region Sörmland, Region Västmanland ochRegion Uppsala (Akademiska sjukhuset i Uppsala).Region Sörmland: Leverans ska gå till sjukhusen i Sörmland på orterna Nyköping (en leveransadress med ett stopp), Katrineholm (en leveransadress med ett stopp) och Eskilstuna (en leveransadress med ett stopp). Leverans ska även gå till Sörmlands Naturbruk Öknaskolan, Tystberga (en leveransadress med ett stopp), Sörmlands Naturbruk, Nynäs slott, Tystberga (en leveransadress med ett stopp), Sörmlands läns museum, Nyköping (en leveransadress med ett stopp), Åsa Folkhögskola, Sköldinge (en leveransadress med ett stopp) och Eskilstuna Folkhögskola, Eskilstuna (en leveransadress med ett stopp). Region Västmanland och Region Uppsala (Akademiska sjukhuset i Uppsala) Leverans ska gå till sjukhusen i Västmanland på orterna Västerås (en leveransadress med tre stopp),Köping (en leveransadress med ett stopp) och Fagersta (en leveransadress med ett stopp) samt till Akademiska sjukhuset i Uppsala (en leveransadress med ett stopp).