2. Förfarande
Förfarande
Titel: Optikertjänster och terminalglasögon
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för terminalglasögon inklusive tillhörande optikertjänster till Region Dalarnas personal.
Intern identifierare: RS 2023/2059
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85160000 Optikertjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33734000 Glasögon, 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000