461672-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologiskt förbrukningsmaterial
Referensnummer: VF2020-0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2020-0014 Urologiskt förbrukningsmaterial
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar:
145:1-3 Tappningskateter.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:800 000 SEK.
Dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: När avtalet skrivs under av båda parter.
Avtalets beräknade slutdatum: 31.12.2022
Avtalslängden är 31 månader med möjlighet till 1 st förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen