461692-2022 - ResultatSverige-Kristinehamn: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och bergmaterial
Referensnummer: Tn/2022:64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal på grus- och bergmaterial. Ramavtalet ska ligga till grund för successiva avrop för kommunens löpande behov av olika fraktioner av grus och berg. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i detta förfrågningsunderlag.
Beskrivning av upphandlingen
Kristinehamns kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal på grus- och bergmaterial. Leverantören ska leverera/tillhandahålla grus- och bergmaterial för upphämtning. Ramavtalet ska ligga till grund för successiva avrop för kommunens löpande behov av olika fraktioner av grus och berg.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14212300 Bokad och krossad sten
II.2.4.