461695-2022 - ResultatSverige-Sunne: Vuxen- och annan undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Utbildningsleverantör
Referensnummer: UPH/2021:25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne Kommun inbjuder till anbudsgivning gällande vuxenutbildning enligt nedanstående instruktioner och bifogade dokument.
Avtalet omfattar följande utbildningar;
Yrkesinriktade kurserGymnasiala kurserKurser på grundläggande nivå
Hur stor volym är beroende av hur många elever som söker till utbildning och antas varje år.
Volymer grundar sig på uppskattningar från beställaren och kan komma att öka eller minska under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi uppskattar det samanlagda värdet på fyra år till SEK 4 000 000.