Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KA (Kontrollansvarig enl PBL) - Hässleholms sjukhus
Referensnummer: 93080000-404797-40045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att självständigt kunna leda och samordna allt arbete gällande myndighetskraven avseende Kvalitetsansvarige enligt PBL för lovärenden inom projektet Forth.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71248000 Projektövervakning och dokumentation, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen