46173-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Grums: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Grums kommun
Referensnummer: 2020-0046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning Grums kommun. Upphandlingen är uppdelad i distrikt 1-6
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Distrikt 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Distrikt 2
Del nr: 2
Distrikt 3
Del nr: 3
Distrikt 4
Del nr: 4
Distrikt 5
Del nr: 5
Distrikt 6
Del nr: 6