Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning och barmarksrenhållning.
Referensnummer: 2017-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandupptagning i Tierps kommun efter vintersäsongens sandning och snöröjning. Möjlighet till avrop på annan markrenhållning efter avslutad sandupptagning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sandupptagning och barmarksrenhållning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen