Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalitetsledare - Hässleholms sjukhus FORTH
Referensnummer: 93080100-404797-40018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Kvalitetsledaren kommer att vara delaktig i en mycket stor projektorganisation och i betydande omfattning samverka med olika intressenter inom och utanför Region Skåne. Detta ställer (höga) krav på god kommunikation och samarbetsförmåga samt förmågan att förstå olika perspektiv.
Kvalitetsledaren skall vara tillgänglig med omfattning om ca 80% med preliminär start under vecka 38 2021 med succesiv ökning som periodvis kan uppgå till cirka heltidstjänst.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen