461808-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Gaser för medicinskt bruk
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Medicinska gaser 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige. Blekinge, Kalmar, Kronoberg.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av medicinska och övriga gaser.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))