461838-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Flygtransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur samt personaltransporter i fjällområdet.
Referensnummer: SLU ua 2017.2.4.4-1235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60400000 Flygtransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbud kan ges för helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur och /eller för personaltransporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60440000 Flygning och tillhörande tjänster, 60445000 Flygtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan ges för helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur och /eller för personaltransporter
Del nr: 2 Helikoptertjänst för personaltransporter i fjällområdet
Helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur samt personaltransporter i fjällområdet