Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsgivarprofilering
Referensnummer: UPPH2018-0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör som hjälper Region Uppsala att bygga ett starkt och tydligt arbetsgivarvarumärke. Employer Branding handlar för Region Uppsala om kommunikation i hela kompetensförsörjningsprocessen, både mot potentiella, nuvarande och tidigare medarbetare. Målet med arbetet med arbetsgivarvarumärket är att uppfattas som en attraktiv arbetsgivare både internt som externt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen