461841-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil ultraljudsutrustning med plattformsspecifika produkter och tjänster till Södersjukhuset
Referensnummer: SÖS 2018-1030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ultraljudsutrustning med plattformspecifika produkter och tjänster till Södersjukhuset
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen