2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservdelar till gasturbin TF50A (GT7) och växel MA107SBS
Beskrivning: Ramavtalet omfattar återanskaffning och nyanskaffning av reservmateriel till gasturbin TF50A (GT7) och växel MA107SBS för Försvarsmaktens och FMV kontinuerliga behov. Ramavtalet sträcker sig 3 år med optioner på 2+2 år.
Intern identifierare: 26FMVU2530
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42112300 Gasturbiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42113300 Delar till gasturbiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar återanskaffning och nyanskaffning av reservmateriel till gasturbin TF50A (GT7) och växel MA107SBS för Försvarsmaktens och FMV kontinuerliga behov. I ramavtalet ingår anskaffning av materiel samt tillhörande tjänster såsom mottagningskontroll, visuell besiktning, dokumenthantering, förpackning och märkning. Samtliga moment ska utföras i enlighet med gällande kvalitetskrav och tillämpliga regelverk för att säkerställa materielens spårbarhet, kvalitet och leveransberedskap.
Intern identifierare: Reservdelar till gasturbin TF50A (GT7) och växel MA107SBS